Sport to zdrowie, nawet jeśli nie trenujesz profesjonalnie


„Sport nie jest dla mnie” – tak mawia i myśli całe mnóstwo ludzi na całym świecie. Ale mam takie wrażenie, że w Polsce, jest to odczuć relatywnie najłatwiej. Choć z jednej strony mamy boom na fizyczną aktywność, mamy coraz większą świadomość zdrowego stylu życia i coraz więcej narzędzi, które będą nam pomagały osiągnąć doskonałe rezultaty oraz formę, to nie brak takich ludzi, którzy uważają że to  po prostu nie jest dla nich. Tylko teraz rozgraniczyć należy jedną zasadniczą kwestię.

Sport a aktywność fizyczna to nie to samo

Aktywność fizyczna to nie to samo co sport wyczynowy. Sportowcami wyczynowymi zostają ludzie, którzy praktycznie od urodzenia są do tego przygotowywani. Przykładowo – łyżwiarki figurowe zaczynają nawet w 3 roku życia. Jeszcze nie potrafią dobrze biegać, a już uczą się jeździć na łyżwach. Wyczynowcy to ludzie, którzy są przygotowywani do mistrzostwa każdego dnia. I tak wiadomo, że nie każdy dzisiaj może zostać mistrzem. Ale liczy się sam fakt, że coś robimy, że mamy do czynienia z fizyczną aktywnością. Bo to naprawdę jest w stanie bardzo wiele nam w życiu pomóc.

mięśnie

Nawet taka umiarkowana i niezbyt regularna aktywność fizyczna, zawsze będzie lepsza niż siedzenie na kanapie w domu oraz wkładanie energii w narzekanie na to, że nie akceptujemy swojego wyglądu. Coś za coś, dla ludzi którzy chcą, nie ma rzeczy niemożliwych. Warto po prostu czasem ruszyć do przodu ze swoim życiem i coś zmienić. Na przykład – kanapę na spacer po parku, a to już naprawdę bardzo, bardzo dużo. Nie da się niczego osiągnąć siedząc w miejscu, nie ma na to szans.

Post Author: Robert Martyniuk